ESCOBART.PL
Jak prać koszulkę i bluzę z nadrukiem, aby ich nie zniszczyć?
Jak prać koszulkę i bluzę z nadrukiem, aby ich nie zniszczyć?

Bluzy i koszulki z nadrukiem – od czego zależy ich trwałość?

Jak to jest, że niektóre ubrania przez wiele lat zachowują swój wygląd, a inne niszczeją dość szybko, nawet przy podobnej częstotliwości noszenia? Kluczową rolą w tej kwestii odgrywa pielęgnacja, ale wiele zależy od jakości użytego przez producenta materiału oraz techniki nadruku. Trwałe modele to przede wszystkim te wykonane z tkaniny o wysokiej gramaturze oraz z nadrukiem uzyskanym na przykład metodą sitodrukową. Taka odzież, nawet często noszona, przez długi czas nie traci na wyglądzie.

Musisz także pamiętać, że materiał oraz technika nadruku mają wpływ na to, jaki sposób pielęgnacji będzie odpowiedni w przypadku danego ubrania. Delikatne tkaniny nie wybaczają błędów w doborze techniki prania czy suszenia. Aby więc maksymalnie uprościć sobie dbanie o swoją odzież, wybieraj modele wykonane z bawełny o wysokiej gramaturze i trwałym, sitodrukowym nadrukiem – wytrzymałe, odporne i zachowujące swój wygląd nawet po wielu praniach. Właśnie takie bluzy oraz koszulki znajdziesz w ofercie Escobart.

Jak dbać o bluzy i koszulki z nadrukami? Kilka praktycznych wskazówek

Dbanie o ubrania z nadrukami wcale nie musi być trudne – wystarczy tylko umiejętnie dobrać technikę prania, suszenia i prasowania. O czym warto pamiętać podczas pielęgnacji odzieży? Podpowiadamy!

Optymalna temperatura prania

Nadruki nie tolerują zbyt wysokich temperatur. Poddawane praniu w gorącej wodzie mogą szybciej niszczeć, a na ich powierzchni prędzej zaczną pojawiać się pęknięcia i przetarcia. Wysokie temperatury negatywnie wpływają także na stan samej tkaniny – może ona kurczyć się i przecierać. Aby zapobiec naruszeniu struktury nadruku wykonanego sitodrukiem, zaleca się pranie w zakresie od 30 do 50 stopni. Wybór takiej temperatury prania pomoże Ci także zadbać o materiał bluzy lub koszulki.

Pierz ostrożnie i bez silnych detergentów

Odpowiednia pielęgnacja odzieży z nadrukami powinna uwzględniać stosowanie delikatnych środków piorących. Te silniejsze mogą widocznie oddziaływać na nadruk i sprawiać, że pojawią się na nim trwałe przebarwienia czy plamy. Stosując takie środki jak odplamiacze czy wybielacze, nie poddawaj ich działaniu całej bluzy lub koszulki, lecz ostrożnie nałóż je w pożądane miejsca, omijając zadrukowany obszar. Pamiętaj również o segregowaniu ubrań ze względu na barwę. Biała odzież może zostać łatwo zabarwiona przez kolorową lub  czarną. Przed wrzuceniem ubrania do pralki, przewróć je na lewą stronę. Unikaj również prania na zbyt wysokich obrotach. Dla odzieży z nadrukiem wykonanym w technice sitodruku zaleca się nie więcej niż 600-800 obrotów na minutę.

Unikaj suszenia odzieży z nadrukiem w suszarce bębnowej

Suszarka bębnowa to praktyczne rozwiązanie, jednak częste korzystanie z niej może istotnie przyczynić się do pogorszenia stanu Twoich ubrań. Znajdująca się w niej odzież jest poddawana działaniu bardzo wysokiej temperatury, przez co szybciej niszczeje. Jeśli jednak bardzo cenisz sobie zalety suszarki bębnowej, postaraj się wykorzystywać ją jak najrzadziej do suszenia bluz lub koszulek z nadrukami. Kiedy już to robisz, pamiętaj o przewróceniu ubrań na lewą stronę.

Zwróć uwagę na to, jak prasujesz odzież

Prasowanie to istotny etap dbania o estetykę ubrań. Proces ten także jednak wiąże się z poddawaniem odzieży działaniu wysokiej temperatury. Aby zminimalizować wpływ gorąca na strukturę nadruku, prasuj bluzy oraz koszulki na lewej stronie. Nie dopuść do bezpośredniego kontaktu żelazka z nadrukiem! Przełączenie sprzętu na niższą temperaturę także pomoże Ci chronić Twoją odzież przed uszkodzeniami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium