ESCOBART.PL
Z jakich materiałów warto kupować koszulki męskie?
Z jakich materiałów warto kupować koszulki męskie?

Z jakiego materiału powinien być wykonany męski T-shirt? Przegląd rodzajów materiałów

Współczesny rynek odzieżowy do produkcji ubrań wykorzystuje niezwykle bogatą gamę materiałów — od tradycyjnych i używanych w tym celu od tysięcy lat aż po nowoczesne włókna syntetyczne o specjalistycznych przeznaczeniach. Poszczególne tkaniny różnią się od siebie nie tylko pochodzeniem, lecz również właściwościami, kosztami produkcji oraz łatwością pozyskania surowców do ich wytwarzania. Różnorodność dostępnych materiałów sprawia, że na rynku można znaleźć odzież dedykowaną najróżniejszym zastosowaniom, od ubioru codziennego aż po specjalistyczną odzież sportową. Jednak które z nich najlepiej nadają się do szycia koszulek męskich? Prezentujemy krótki przegląd trzech rodzajów materiałów oraz właściwości wykonywanych z nich T-shirtów męskich.

Materiały naturalne

Ta grupa materiałów już wieków stosowana jest w produkcji rozmaitych tekstyliów. Wykonane z nich ubrania cechują się właściwościami czyniącymi naturalne tkaniny i dzianych doskonałymi materiałami do szycia ubrań, także tych zakładanych bezpośrednio na ciało. Do tej grupy należą na przykład: bawełna, len, wełna czy jedwab. Koszulki wykonane z tego rodzaju surowców są wygodne, oddychające i przewiewne, a zatem naprawdę komfortowe. Struktura naturalnych włókien pozwala na cieszenie się komfortem termicznym o dowolnej porze roku.

Materiały syntetyczne

Materiały syntetyczne używane są zarówno do szycia ubrań, jak i tekstyliów na potrzeby przemysłu. Różnorodność potencjalnych zastosowań jest najważniejszą ich zaletą, jednak wiele osób stroni od ubrań — w szczególności T-shirtów — wykonanych z włókien wytworzonych bez użycia surowców pochodzenia naturalnego. Powodem tego jest słaba przepuszczalność powietrza w takich materiałach i ich często dość nieatrakcyjny wygląd. W koszulkach wykonanych ze śliskiego poliestru skóra szybko się poci, a T-shirty z łatwo mechacącego się akrylu już po kilku praniach mogą zacząć się odkształcać.

Materiały sztuczne

Nieco mniej popularną grupą tkanin i dzianin są tak zwane materiały sztuczne. Wbrew temu, co mogłaby sugerować ich nazwa, powstają one przy użyciu włókien pochodzenia naturalnego (najczęściej celulozy drzewnej). Procesy ich produkcji wymagają jednak specjalistycznych technik wytwarzania. Do tej grupy materiałów zalicza się na przykład wiskozę, modal czy lyocell. Wykonywane ze sztucznych tkanin i dzianin T-shirty mogą mieć różne właściwości, w zależności od użytych włókien. Ubrania szyte z tych materiałów często są niestety droższe od wielu naturalnych i syntetycznych egzemplarzy.

Bawełna — najlepszy materiał na koszulki męskie?

Bawełna to najpopularniejsza tkanina odzieżowa, powszechnie używana do szycia ubrań zarówno przez mniej znanych producentów, jak i światowej sławy marki. To, co przemawia na jej korzyść, to przede wszystkim doskonałe właściwości, które sprawiają, że idealnie nadaje się ona szycia wszelkiego rodzaju ubrań, także tych, które mają bezpośredni kontakt z ciałem. Do jej najważniejszych zalet należy przewiewność, oddychalność, odporność na rozciąganie i miękkość, która czynią ją przyjemną w dotyku. W bawełnianych ubraniach świetnie czują się zarówno dorośli, jak i dzieci — to idealny materiał na koszulki dla wszelkich miłośników wygody. 

Zalety bawełny doceniamy także w Escobart to właśnie z tego materiału powstają nasze ubrania. Koszulki męskie pochodzące z naszego asortymentu to 100% naturalnej bawełny o wysokiej trwałości. Dbamy o to, by nasze T-shirty reprezentowały najwyższą jakość, dlatego do ich szycia używamy wysokogatunkowego materiału o podwyższonej gramaturze 185/195g/m2. Zajrzyj do sklepu Escobart i wybierz idealne ubrania dla siebie i Twoich bliskich!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium